Padnięty Kat.

Od baku do wydechów i dyferencjału

Re: Padnięty Kat.

Postprzez krzywy » 12 sty 2014, o 11:32

juz nie jeden kat wywaliłem wiec napisze tak,
7ka za katy z mojej 530D dostałem 900zł, katy sa i przy samej turbinie i troche dalej, mialem z tego co pamietam 3szt, po wycieciu zauważyłem tylko poprawe, nic tam bardziej nie dymił jezeli ktos sie pyta, but lepszy. Mozna usuwać, (najlepiej zostawic puszki, a wycinac po fabrycznym szwie) wiadomo ze jest to silnik z turbo wiec zjawiska falowe tu nie wystepują,

kat w Pb i to wolnossacym:
-wytniesz kata, wspawasz rurke, 2 sondy, mniejsza moc, błedy na kompie, 1 sonda- czasem nic, czasem mniejsza moc, szczegolnie elastycznosc silnika, wspawasz strumienice... zrobisz jeszcze gorzej,
-tłumik przelotowy, jak juz to lepsze wyjscie od strumienicy czy rurki, takie moje zdanie
-wytniejsz kata, zostawisz puszke, to dzwiek ma okropny, porownać można z dziurawym tlumikiem i kilogramem gwozdzi w srodku, masakra

najlepwsze wyjscie to uzywany kat, obejrzyj w srodku, jak nie połamany to wstawiaj, wytrzyma od 2 lat do 20, jak nie ufasz uzywce mozesz kupić nowy ori, ale raczej taniej auto sprzedac ;D

-są te katalizatory uniwersalne, taki połsrodek ale jak najbardziej polecam w porownaniu do kawalka rury, (w nie jednej hondzie z 2 sondami po wypaleniu starego montowalem uniwersalny i działał) troche cieżko jest z dobraniem, najlapiej dobierać aby rura była identycznej srednicy oraz kubatura kata była zblizona, czyli wielkosciowo aby była taki sam lub zblizony,

samo usuiecie katalizatora i jakis tam wielki wzrost mocy jest mocno przereklamowany, nawet w wiekszosci przypadków jest odwrotnie, o ile w starym dieslu zatkany sadzą kat powoduje spadek mocy to w benzynie naprawde jak był fabrycznie zamontowany w oryginalny wydech, to niech tak bedzie, ważne aby był sprawny czyli drożny i nie popekany
krzywy

Blog: Wyświetl wpis (0)
Moje auto: 750il

Re: Padnięty Kat.

Postprzez Sylwek7 » 12 sty 2014, o 18:44

Z używanymi bywa różnie.Wiadomo

Dlatego kupiłbym niewytłuczone i założył. No chyba że nie masz kłopotu z tym żeby założyć nowe ale to strata kasy :)
Pijcie wodę a nie piwo - będzie więcej na paliwo ;D

Półśrodki prowadzą do ćwierćrezultatów...
Sylwek7
Site Admin

Blog: Wyświetl wpis (0)
Moje auto: 1x RZ + 3x WPI

Poprzednia strona

Powrót do Silnik / napęd